רפלקסולוגיה

רפלקסולוגיה על קצה המזלג

הרפלקסולוגיה (באנגלית השתקפות), היא שיטת אבחון וטיפול המתבצעת על ידי לחיצות והנעות של אזורים קבועים בכף הרגל – המשפיעים כל אחד על איבר אחר בגוף. כפות הרגליים שלנו מלמדות עלינו רבות – כישורינו המולדים, החוזות והחולשות שלו, ומצבו הפיזי והרגשי. לפיכך בטיפולים הרפלקסולוגים נחשפת נקודת האיזון שלנו בין הגוף לנפש, ומוזרמת בהם אנרגיה מחודשת עד לריפוי עצמי של הגוף. מהות הטיפול מבוססת על שינוי ברמות הכוח של הלחיצות השונות, בהתאם להשתקפותם המדויקת של האיברים הספציפיים ולמה שהם מבטאים. הרפלקסולוגיה מטפלת במגוון רחב של בעיות גופניות, ובכלל זה כאבים כרוניים – הנובעים פעמים רבות ממצב של לחץ מתמיד. אך למען האמת, אין כל סיבה להתרגל לכאב וללמוד “לחיות איתו”, מאחר ואין כאב שלא ניתן להקל עליו בדרך כלשהי.

ענפי הרפואה המשלימה השונים הם רבים ומגוונים, ומדי שנה בשנה נוספים להם תחומים נוספים, וזהו צעד מבורך. אך כיצד תדעו מה מתאים לכם? ואולי שילובן של כמה שיטות דוקא עדיף לכם? בקליניקה של מרינה פלר שבמרכז פעימות בר, תוכלו ליהנות משלושה סוגי טיפולים שונים – רפלקסולוגיה, פרחי באך וארומתרפיה, כך שהטיפול יהיה טבעי ודינמי.

פרחי באך

טיפול בפרחי באך היא שיטה המתייחדת מדרכי טיפול משלימות אחרות, מאחר והיא פותחה על ידי רופא מערבי (אדוארד בך הבריטי) במאה התשע עשרה: רגע לפני המעבר לרפואה המערבית כפי שאנו מכירים אותה היום, יצא באך למסע של חיפוש אחר תרופות המגיעות אלינו באופן בלתי אמצעי מהטבע, ומצא נוסחה של 38 תמציות שונות המטפלות כל אחת בבעיה פיזית ונפשית אחרת. פרחי הבאך מבוססים על האנרגיה הטבעית שמקורה בפרחים – בתמציות עדינות ולא “מאסיביות” אותן ניתן לשתות ולאחר מכן לחוש מיד בהבדל.

במה מטפלות התמציות?

המחשבה המרכזית העומדת בבסיס השיטה, היא ההבנה כי “כל מחלה בראש מתחילה”; כלומר בראש ובראשונה בתחושתו הסובייקטיבית של המטופל. אדם ששרוי למשל במצב של עומס בעבודה, יכול לתפקד כרגיל ולא לחוש בכל תסמין שלילי, בעוד שאדם אחר השרוי באותו עומס בדיוק, עלול להרגיש שהוא קורס תחת הנטל, וכך גם גופו יגיב מיד למצב. הרבה פעמים, כאב פיזי או חוסר נוחות הם למעשה ביטוי לחוסר או למועקה כלשהי, והם אינם בהכרח נוגעים לפתולוגיה פיזית. הדבר ניכר בעיקר אצל מי שסובל מכאבים בגב התחתון ובעומס על הכתפיים, במצבים של מעי רגיש, כאבי ראש ודלקות חוזרות – בהם הרבה פעמים הרופא כלל אינו מזהה את הגורם האמיתי לכאב, והוא מטפל למעשה רק בסימפטום החיצוני.

מה אנחנו באמת מרגישים?

הבעיות הגופניות קשורות באופן הדוק לממד הרוחני והנפשי שלנו, וזוהי הסיבה שהתמציות מתמקדות  דוקא במערכת העצבית הפאראסימפתטית (האמונה על הרוגע והאיזון). כך, מתבררת בקלות נקודת התורפה של המטופל, וממילא נגלית לו הדרך הבהירה לעיצוב מחדש של דפוסי החשיבה, ולתחילת השינוי. האיזון המתקבל אינו מתרחש רק במישור הפיזי, אלא קודם כל ומעל לכל ברובד הנפשי.

רפלקסולוגיה על קצה המזלג

הרפלקסולוגיה (באנגלית השתקפות), היא שיטת אבחון וטיפול המתבצעת על ידי לחיצות והנעות של אזורים קבועים בכף הרגל – המשפיעים כל אחד על איבר אחר בגוף. כפות הרגליים שלנו מלמדות עלינו רבות – כישורינו המולדים, החוזקות והחולשות שלו, ומצבו הפיזי והרגשי. לפיכך בטיפולים הרפלקסולוגים נחשפת נקודת האיזון שלנו בין הגוף לנפש, ומוזרמת בהם אנרגיה מחודשת עד לריפוי עצמי של הגוף. מהות הטיפול מבוססת על שינוי ברמות הכוח של הלחיצות השונות, בהתאם להשתקפותם המדויקת של האיברים הספציפיים ולמה שהם מבטאים. הרפלקסולוגיה מטפלת במגוון רחב של בעיות גופניות, ובכלל זה כאבים כרוניים – הנובעים פעמים רבות ממצב של לחץ מתמיד. אך למען האמת, אין כל סיבה להתרגל לכאב וללמוד “לחיות איתו”, מאחר ואין כאב שלא ניתן להקל עליו בדרך כלשהי.

הטיפולים המותאמים של מרינה

מרינה פלר היא רפלקסולוגית בכירה ומטפלת מנוסה בפרחי באך וארומתרפיה.לאחר 12 שנים בהן עבדה כמנהלת שיווק, הבינה כי היא צועדת במסלול חיים שאינו נכון לה או לאנשים שנמצאים סביבה, ופנתה לתחום הרפואה המשלימה. מאז ועד היום היא אינה מנתקת עוד בין הגוף לנפש, ושיטת הטיפול הייחודית שלה משלבת בין אבחון באמצעות רפלקסולוגיה,לשינוי דפוסי התנהגות באמצעות פרחי באך. לקביעת פגישה עם מרינה ולהתרשמות משיטת הטיפול הייחודית לה, ניתן ליצור קשר עם מרכז פעימות בר ולהתמסר ליופי שבחיבור הטבעי בין הרגש והרוח לבין הגוף.

זה מה שהכי חשוב בעיניי –אני לא יכולה לשנות עולם אך אני יכולה להשפיע על חלקים בלתי נפרדים ממנו-אנשים . אני מאמינה שהגוף מאותת לנו כאשר דבר מה אינו תקין. כאב הוא  ניסיון של הגוף לעדכן אותנו, כי יש לשנות דבר מה; כאשר כואב כדאי להבין למה, לנסות לטפל במקור הבעיה ולא רק בסימפטום.

חשוב לזכור כי פעמים רבות כאב פיזי או חוסר נוחות, הינם ביטוי לאשר חסר או מעיק עלינו בחיי היום יום ולאו דווקא נוגע לפתולוגיה פיזית. מצב זה ניכר פעמים רבות בקרב הסובלים מכאבי גב תחתון, עומס על הכתפיים, מעי רגיש, כאבי ראש, דלקות חוזרות ועוד. בהרבה ממצבים אינה ידועה, הולכים לרופא והוא אינו מוצא את הגורם לכאב, אך עוזר לנו לטפל בסימפטום.

רפלקסולוגיה הינה כלי המטפל הן בגוף והן בנפש, הסטרס היומיומי בו מרביתנו מתנהלים נותן אותותיו בכאבים שונים ולרוב כרוניים. אני לא מאמינה שצריך להתרגל ולחיות עם הכאב, אין כאב בו לא ניתן לטפל  ולהקל.

אל תעבירו את החיים  בהתמודדות  מול כאבים .

צור קשר לאבחון חינם

המלצות מהלקוחות שלנו

“מרינה יקרה אני כל כך שמחה שאת נוכחת בחיי ,הרכות שלך והדרך שבה עוזרת לי לעבור את הדרך המופלאה ,השילוב של שיחה וטיפול רפלקסולוגי  מקצועי ,לי מאד עובד כי חלק מתהליך לנוע לקראת איזה דרך שצריכה  לעבור  . באהבה גדולה !
יעל שפר :
ביום שלישי הזה עשיתי טיפול לנשים בהריון אצל נוא,היה מאוד מקצוע וכיף.<br /> תודה!
EllinaLevine:
היינו בסדנה הוליסטית במסגרת פעילות חברתית של הסניף.הנחמדות והמקצועיות של המטפלות היתה מדהימה. מאוד כיף,מרענן,מלמד ובעיקר נותן הרגשה טובה. יישר כוח
Adi Belostozki:
במהלך ההריון שלי עשיתי אצל מרינה טיפולי רפלקסולוגיה הייתה הקלה בעייפות והלידה שלי הייתה ממש קלה. ידעתי להבחין בין הצירים הגוף היה מוכן ללידה והלידה שלי הייתה מהירה נעימה ללא אפידורל כמובן.<br /> אני ממליצה בחום בנוסף ליתרונות הטיפול גם ממש נעים לאישה ולעובר כך שניתן לחוש בתזוזות שלו.<br /> תודה מרינה על חוויה בלתי נשכחת
Marsel Day:
מדהים!!! צוות מעולה, טיפול איכותי, עזר לי מאוד.<br /> לאחר סדרת טיפולים אני מרגישה נפלא, ממליצה בחום על המרכז!<br /> תודה רבה לכן מרינה ורעות!
מירי שילוח:
מקום מדהים, צוות מעולה!<br /> עשו לי אבחון מקצועי ולאחר סדרת טיפולים פשוט אני מרגישה מעולה!!<br /> ממליצה בחום ובאהבה גדולה.
לירז בן עמי:
צוות המטפלים הכי איכותי שיש! יחס אישי לכל מטופל, לפחות לי! חחח.. התחלתי שם סדרת טיפולים של דיקור סיני ואיכות החיים שלי והמצב הבריאותי והנפשי שלי השתפרו מקצה לקצה! ממליצה לכל אחד ואחת לעבור את זה לפחות פעם אחת בחיים!
ליאורה דוד:
ממליץ בחום!<br /> אחלה שירות, אדיבות ומקצועיות. אחזור לכאן בטוח!
Avi Kashani:
היינו במדיטציית קסם הדיג’ירידו, היה מדהים!!! ממליצה לכל מי שמחפש ערב אחר, עם אנרגיות מטורפות וקצת שבירת שיגרה להגיע לערב כזה. בעלי ואני היינו יחד וזה בהחלט היה בילוי מיוחד ומרענן. המרכז עצמו נעים ומזמין, נותן תחושה טובה וחמימה.
‏עדי עזריה:
איזה כייף! כמה נחת…..<br /> אחרי היום, אין ספק שהטיפולים האלה הולכים להיות חלק מהשיגרה שלי. דוד – אתה אלוף!!
Sivan Asulin:
הגעתי לפעימות בר במטרה לנסות למצוא פתרון לפחדים שליוו את בני במיוחד בלילה…<br /> קיבלה אותנו מרינה, עם חיוך גדול אנרגיות מדהימות והקשבה מלאה…ישר הרגשתי שיש תקווה ושהגענו למקום הנכון.<br /> לאחר שיחה נעימה משותפת,<br /> קיבלנו טיפול חודשי בטיפות באך (שיקוי הקסם כפי שהבן שלי כינה אותו) ובאמת כמו קסם…. הפחדים נעלמו.<br /> ממליצה לכל מי שמחפש פתרון טבעי, ופשוט שעושה פלאים למצבים לא נעימים שתוקפים אותנו ביומיום כמו לחץ, פחד אי שקט…<br /> תודה לך מרינה שהחזרת לנו את השקט והרוגע לבית
Sivan Rahmani:
מרינה מקסימה! המון תודה על טיפול רפלקסולוגיה מועיל מרגיע ומהנה, יצאתי עם תחושה נפלאה וידיעה שיש למי לחזור!
Ella Leman:
מקום מקסים אנשים ובעיקר נשים מקסימות. עיצוב ויחס שגורם לך להישאר עוד ועוד מבלי להרגיש וטיפולים סוף…… ברור שכבר מתאמת 2 טיפולים לפחות. תודה על ערב התנסות נפלא מרענן מעניין וכייפי.
קרן אוחיון:
שינוי גודל גופנים
ניגודיות