פרחי בך

צור קשר לאבחון חינם

טיפול בפרחי באך היא שיטה המתייחדת מדרכי טיפול משלימות אחרות, מאחר והיא פותחה על ידי רופא מערבי (אדוארד בך הבריטי) במאה התשע עשרה: רגע לפני המעבר לרפואה המערבית כפי שאנו מכירים אותה היום, יצא באך למסע של חיפוש אחר תרופות המגיעות אלינו באופן בלתי אמצעי מהטבע, ומצא נוסחה של 38 תמציות שונות המטפלות כל אחת בבעיה פיזית ונפשית אחרת. פרחי הבאך מבוססים על האנרגיה הטבעית שמקורה בפרחים – בתמציות עדינות ולא "מאסיביות" אותן ניתן לשתות ולאחר מכן לחוש מיד בהבדל.

 

במה מטפלות התמציות?

המחשבה המרכזית העומדת בבסיס השיטה, היא ההבנה כי "כל מחלה בראש מתחילה"; כלומר בראש ובראשונה בתחושתו הסובייקטיבית של המטופל. אדם ששרוי למשל במצב של עומס בעבודה, יכול לתפקד כרגיל ולא לחוש בכל תסמין שלילי, בעוד שאדם אחר השרוי באותו עומס בדיוק, עלול להרגיש שהוא קורס תחת הנטל, וכך גם גופו יגיב מיד למצב. הרבה פעמים, כאב פיזי או חוסר נוחות הם למעשה ביטוי לחוסר או למועקה כלשהי, והם אינם בהכרח נוגעים לפתולוגיה פיזית. הדבר ניכר בעיקר אצל מי שסובל מכאבים בגב התחתון ובעומס על הכתפיים, במצבים של מעי רגיש, כאבי ראש ודלקות חוזרות -בהם הרבה פעמים הרופא כלל אינו מזהה את הגורם האמיתי לכאב, והוא מטפל למעשה רק בסימפטום החיצוני.

מה אנחנו באמת מרגישים?

הבעיות הגופניות קשורות באופן הדוק לממד הרוחני והנפשי שלנו, וזוהי הסיבה שהתמציות מתמקדות  דווקא במערכת העצבית הפאראסימפתטית (האמונה על הרוגע והאיזון). כך, מתבררת בקלות נקודת התורפה של המטופל, וממילא נגלית לו הדרך הבהירה לעיצוב מחדש של דפוסי החשיבה, ולתחילת השינוי. האיזון המתקבל אינו מתרחש רק במישור הפיזי, אלא קודם כל ומעל לכל ברובד הנפשי.