נטורופתיה שמחוללת שינוי

בשנים האחרונות נודע שמה של הנטורופתיה יותר ויותר כמסוגלת לחולל שינוי בקרב אנשים חולים, בשל השילוב העדין שעליו היא שומרת בין גוף לנפש. הדגש העיקרי בשיטת טיפול זו מושם על הטיפול הטבעי (כפי שנרמז בשמה), והוא יוצא מנקודת הנחה בסיסית לפיה טיפול ראוי חייב להתייחס לכלל המשתנים אצל המטופל: נזקים ומחלות גופניות, מצב רגשי ותחושת חיוניות כללית. כבר בעת העתיקה קבע היפוקרטס, הרופא הראשון, כי “בטבע נמצאים כל המשאבים לרפא מחלות”, וזהו בדיוק העקרון המנחה על פיו פועלת הנטורופתיה – אז כמו היום.

האוצרות שאנו מקבלים מהטבע

בין אם נשים לכך לב ובין אם לא, חיינו מוקפים ב”פירות” הניתנים לנו באופן ישיר ולא מתווך מהטבע: החל מהמזון שאנו אוכלים ועד להרגלים היומיומיים הקטנים ביותר שלנו – שמושפעים ממנו כמעט בכל רגע נתון. תפיסה הוליסטית זו רואה בכל מפגש כזה עם הטבע הזדמנות לריפוי ולשיפור אורח החיים, ולפיכך מתמקדת הנטורופתיה בעיקר בתזונה (ותוספי מזון), וכן בצמחי מרפא ושמנים ארומטיים, ואף בטיפולי מגע ובטיפול רוחני ונפשי. הדגש המושם על תזונה דוקא, נובע מההנחה הפשוטה כי זהו המרכיב הישיר והיומיומי ביותר שיש בין הגוף לטבע, ובהתאם לכך יעוצב מצבנו הבריאותי והנפשי.

באילו מצבים מטפלת הנטורופתיה?

באשר לגילם של המטופלים או למצבים אחרים, כדאי לדעת כי אין מגבלות מיוחדות כלשהן והטיפול למעשה מתאים למבוגרים ולילדים כאחד, נשים וגברים. לטיפולים הנטורופתיים מגיעים אנשים הסובלים מקשת נרחבת של בעיות – החל מדלקות שונות, בעיות עיכול ונשימה ומחלות עור, ועד לחוסר איזון הורמונלי או חסרים במערכת הדם. מלבד זאת, ניתן לטפל גם בבעיות השמנה ואף בחולשה, עצב או כאב – בהדרגה על ידי אימוץ אורח חיים בריא והרגלי תזונה נכונים.

כיצד נראים הטיפולים במרפאה של עופרה?

בטיפול הנטורופתי משתנה מספר המפגשים ממטופל למטופל וממקרה למקרה, כאשר לרוב המפגש הראשון יהיה ארוך יותר – מאחר והוא יוקדש לתשאול מקיף, הכולל מידע עכשווי כמו גם פרטים על מחלות וטיפולים שהתקיימו בעבר (ולכן מומלץ להביא למפגש הראשון תוצאות בדיקות דם, ומידע רפואי רלוונטי נוסף). במסגרת המפגש נקבעת גם מסגרתה של תכנית הטיפול הרציפה, בה נקבעות שיטות הטיפול העיקריות שייעשה בהן שימוש בהתאם לצורך: צמחי מרפא, תוספים, פרחי באך או שמנים ארומתרפיים.

בואו להתרשם בעצמכם

אם גם אתם סובלים מבעיות רפואיות ומחוסר איזון בריאותי, ואתם רוצים להעניק לגוף שלכם את מה שבאמת מגיע לו, אתם מוזמנים לקבוע פגישה עם עופרה ולהתחיל להתרגל לשינוי כבר מעכשיו. בסדרת הטיפולים תלמדו כיצד להקשיב לגופכם באופן בלתי אמצעי, להבין למה הוא זקוק ולהחזיר לו את השליטה במנגנון הריפוי העצמי הטבוע בו באופן טבעי. בתוך זמן קצר תראו כיצד האנרגיה והחיוניות שבות לגופכם, הבעיות יחלו להיחלש – ובהדרגה ייעלם גם הביטוי הפתולוגי שלהן עד להתגברותן המוחלטת. כל זאת באווירה נעימה ותומכת, בקליניקה הפסטורלית של גבעות בר.

 

צור קשר לאבחון חינם