טיפולי מגע

צור קשר לאבחון חינם

רפואה משלימה על ידי עיסוי

כל אדם מתמודד עם בעיותיו באופן שונה, ועל אף שלכולנו יש מנגנוני הגנה דומים – הן גופניים והן נפשיים – אנו נתקלים לא פעם בקשיים הנובעים מחוסר “התגמשות” של הטיפול שאנו עוברים עם מצבנו, והתאמתו באופן מלא לצרכים המיוחדים לנו. כך נכון הדבר במיוחד בטיפולי הרפואה המשלימה, העשויים להביא לעתים את המטופל למצב בו הוא חש כי יש צורך בשינוי כלשהו בדרך. לכן, במרוצת השנים פותחה שיטה כוללת ומקיפה הנקראת רפואה הוליסטית, המותאמת במיוחד למטופלים שאינם מוצאים דרך אחת מובחנת לטיפול. הרפואה ההוליסטית רואה ערך בהיכרותו של האדם המטפל עם כל אחת ואחת משיטות הטיפול השונות,ועם מסכת העקרונות המנחים אותן.

ייחודה של הרפואה ההוליסטית

מטבע הדברים, לכל אדם יש נטיות ורצונות שונים, וכך ישנם אנשים שיעדיפו טיפול נקודתי, ולעומתם כאלה שיחושו כי הם זקוקים דוקא לטיפול מקיף, כזה הלוקח בחשבון את כלל המסורות העיקריות שקיימות ברפואה המשלימה.בטיפול ההוליסטי, באמצעות “תמרון” בין שיטות הטיפול השונות,מושם דגש על התאמה מלאה של התהליך לאדם עצמו – כך שהוא יחווה אותובאופן האופטימלי וכמובן יגיע למיצוי הריפוי באופן מלא.לרוב המטפל ההוליסטייעשה את דרכו בתחילה על ידי התמחות בשיטת טיפול אחת, ובהדרגה יחקור ויתרגל שיטות נוספות עד להשגת בסיס יציב של ידע, שבאמצעותו הוא יוכל “להתגמש” בקלות בהתאם למצב, לצורך ולרצונו הייחודי של המטופל.

ומה אם “הולכים לאיבוד”?

ישנם לא מעט מטופלים המביעים חשש מקבלת טיפול רפואי הוליסטי, מאחר והם סבורים כי הוא “מתפזר” ואינו מצליח להתמקד בעיקריה של דרך אחת מובחנת. אך האמת היא שההיפך הוא הנכון, ולמעשה עקרונות הריפוי השונים משתלבים בו באופן הרמוני וזורם;המטופל אינו תמיד חש במעבר הנעשה משיטה לשיטה, ובמהלך מפגש אחד יכולים לבוא לידי ביטוי מספר עקרונות הנלקחים משדות התמחות שונים בתכלית – באופן שמשלים ומפרה זה את זה, ואינו מפריע להתקדמות התהליך אלא בדיוק להיפך.

שני כללי המפתח

עוד כדאי לזכור, כי ייחודה של הרפואה ההוליסטית נעוץ למעשה בשני כללים מנחים, המתקיימים אצל כל מטפל ומטפל באשר הוא, כחלק מתפיסת עולמם: הכלל הראשון הוא העובדה שבמקביל לנעשה בחדר הטיפולים, המטפל לומד ומעשיר את ידיעותיו המקצועיות בעקרונות ושיטות טיפול חדשות כל העת, כך שכדאי לזכור כי אתם נמצאים תמיד בידיים טובות. הכלל השני המאפיין את הרפואה המשלימה, הוא שכל מטפל שם דגש מיוחד על הבנת מצבו של המטופל העומד מולו, באופן ישיר וכנה, כך שאצל כל אדם ייעשה תהליך אפקטיבי ומשמעותי באמת.

 

שיטת הטיפול של דוד

דוד ששון הוא בוגר מכללת בית יציב לרפואה משלימה, ובעל תעודת הסמכה לעיסוי שוודי, רקמות עמוקות, עיסוי נשים בהריון ועיסוי רפואי,ולצד אלה  הוא מתמחה גם בטיפול בכאבים ובטיפולים מותאמים לספורטאים – לפני ואחרי פעילות.במהלך הטיפולים שם דוד את מלוא הדגש על הצורך בבחינת גופו, רגשותיו,אופן חשיבתו וסביבתו של המטופל -זאת מלבד ההתמקדות באיבר או ברקמה הבודדת הדורשת טיפול. ה”אני מאמין” של דוד מושתת על שיתוף מלא של הנעשה באותו רגע יחד עם המטופל, כך שהתהליך יוכל להמשיך ולהתנהל בצורה הנעימה והנכונה ביותר עבורו.

מה עוד תקבלו בטיפול?

כחלק מהתפיסה ההוליסטית ולצד טיפולי העיסוי הניתנים בקליניקה, מעניק דוד למטופלים גם הדרכה בנוגע לניהול אורח חיים בריא, הכוללת שיח על הרגלי אכילה נכונה,הרגלי שינה יומיומיים וכמובן תרגולי נשימה. אתם מוזמנים להתרשם משיטת הטיפול המיוחדתשל דוד בקליניקה שמרכז פעימות בר, וליהנות מיתרונותיו של ידע מקיף אך מפורט להפליא – בכל אחד מענפיה המרכזיים של הרפואה המשלימה.

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות