עוצמת הרכות

צור קשר לאבחון חינם

עוצמת הרכות

עוצמת הרכות היא שיטת טיפול ייחודית שפותחה בשנים האחרונות בישראל, ובמהלך שנותיה הקצרות הספיקה לעשות לה שם ולהתפרסם במקומות שונים ברחבי העולם. בבסיס השיטה עומדת האמונה הפשוטה והאינטואיטיבית, כי אין מקום לסבל ולכאב בכל אחד משלביו של תהליך הריפוי, אלא להיפך: במהלך הטיפולים מושם דגש רב על הרגע עצמו ועל חוויתו של המטופל – מתוך מטרה להשיב לו את החיות והחיוניות, כך שהבעיות הפיזיות והרגשיות ייפתרו בעצמן, באופן טבעי ועמוק.

איך עובדת השיטה עוצמת הרכות?

עיקר הטיפול בשיטת עוצמת הרכות נעוץ בשיחה בין המטפל למטופל, ובפעולת ה"הפעמה" – נענועים עדינים של אזורים שונים בגוף (בלבוש מלא ולא בעוצמה רבה, כמעין "מסאז' אנושי) ובמקצבים קבועים מראש, המחקים את מצבו של עוּבר ברחם. פעולה זו מביאה את המטופל בתוך דקות לתחושת נעימות ובטחון, המתחברות באופן פיזי ותודעתי לעברו הרחוק כאשר היה בבטן אימו. גם מבחינה כימית, גופנו מפריש אוטומטית חומרים בעלי השפעה חיובית כדוגמת אנדורפינים וסרוטונין בעת ההדמיה להריון – ובאופן זה מושגת תחושה רוגע, נינוחות ושלמות, ולמעשה מתחיל תהליך הריפוי.

באילו בעיות ניתן לטפל?

עוצמת הרכות מטפלת במגוון רחב של מחלות ובעיות נפשיות, הקשורות בדרך כלל זו בזו: החל מבעיות שינה ועד למחלות כרוניות כמו לחץ דם וסכרת – לרבות גם משברים אישיים, חסמים והתמודדויות נפשיות. כל פגיעה גופנית ונפשית מקבלת את הזיהוי המקיף אך המדויק שלה, וכך הריפוי מתאפשר מתוך מקום בוטח, טוב ושלו. אם בטיפולים אחרים נהוג להתמקד במוקד הטראומה כנקודת המוצא לריפוי (או שהטיפול עצמו מהווה חלילה טראומה עבור המטופל), הרי שכאן מתרחשת מגמה הפוכה לחלוטין: מקור הריפוי הוא העצמת הרגשות החיוביים, ובכלל זה רגש השמחה, הבולט מכולם.

יסוד המים

ברבדיה העמוקים יותר, עוצמת הרכות שואבת את מקורותיה מיסוד המים, המייצג זרימה וקבלת שפע. מטופליה של רבקה מעידים על התמוססותן של ההתנגדויות הקשות שהיו מקובעות בהם, והיפתחותו המחודשת של הגוף לחוסן ולטוב שמצויים בהרפיה וברכוּת. באמצעות הטיפולים ובכל שלב בהם, מובלים הגוף והנפש – לעתים אף בפעם הראשונה – למקומות חדשים המיטיבים איתם, כך שנוצר שינוי אמיתי ומתאפשר תהליך עמוק ומהותי של ריפוי.

כיצד מתחילים בטיפול?

בכדי לזהות את מקור הכאב הפיזי כמו גם הנפשי, נעשה אבחון מדויק בתחילתו של הטיפול, ומיד לאחריו מתמקדים המטפלת והמטופל בריפוי עצמו. אם גם אתם חשים שאתם סובלים מרגשות חוסמים כלשהם, מכאבים גופניים או נפשיים, או שיש לכם מחלה כרונית שאינה משתפרת – אתם מוזמנים להצטרף למסע מרגש וחווייתי בקליניקה של רבקה, ולהרגיש בשינוי כבר מרגעיה הראשונים של הפגישה. העניקו את עצמכם לעצמכם במתנה, והקשיבו למה שהגוף מנסה להגיד לכם. לקביעת פגישה עם רבקה, ולקבלת פרטים נוספים אודות הטיפול בשיטת עוצמת הרכות,, ניתן ליצור קשר עם מרכז פעימות בר שביישוב גבעות בר.