עיסוי תאילנדי

צור קשר לאבחון חינם

עיסוי תאילנדי

ברפואה המשלימה, כל שיטת טיפול שמה דגש מיוחד על אזור אחר בגוף, על עקרון מנחה משלה או על תפיסה כוללת וייחודית שלאורה מובלים יחד המטפל והמטופל עד לתהליך של ריפוי. כך גם בטיפולים שכוללים עיסויים – ועיסוי תאילנדי בפרט – עיקרו של הטיפול קשור בגמישות הגוף, וכמובן גם בגמישותה של הנפש, בהתאמה.

יכולת ההימתחות וההתרחבות

אין שינוי שמתרחש בבת אחת. לכל רעיון חדש, רגש משנה כיוון או אפילו התחלה של מפנה מחשבתי – לוקח זמן לחלחל, הן בגוף והן ברוח. במהלך טיפולי העיסוי התאילנדי לומד הגוף לאט לאט כיצד לנוע מחדש, להימתח למקומות שלא ידע (או לא זכר) איך להגיע אליהם בעבר, והשינוי מתחיל. הגמישות הגופנית מחוברת ליכולות מנטליות רבות אחרות כדוגמת גמישות מחשבתית, התמודדות עם מצבי חיים שונים, יצירתיות, צמיחה אישית ועוד ועוד, וכל התכונות הללו נלמדות ומיושמות באופן טבעי ודינמי, פשוט מעצם פעולת העיסוי עצמו.

כיצד הטיפול נעשה בפועל?

העיסויים הם למעשה "אימונים" שהגוף עובר, כמובן לא באופן אקטיבי ומאומץ (כמו בתרגילי ספורט למשל), אלא בדיוק להיפך: על הגוף להיות רפוי ונינוח עד כמה שניתן – מאחר ומדובר בעיסוי – כאשר התוצאות יהיו טובות יותר ככל שהמטופל יחוש שהוא סומך על המטפל ונותן לו לעשות שינוי עמוק ברקמות הסובלות אצלו מקושי. העיסוי התאילנדי מתייחד ביכולתו להיות ממריץ דוקא מתוך ההרפיה, ולכן לא אחת הוא מכונה בשם "יוגה פאסיבית". באמצעות האימון מתאפשרת הגמישות ויכולת התנועה, וכך בזכות לחיצות מדויקות יכול המטופל להגיע למצב של אלסטיות מרבית.

גלגוליו של העיסוי התאילנדי

העיסוי התאילנדי התפתח במחוזות הרפואה העממית, חכמה שעברה אלינו מדור לדור עד להגעתה בשנים האחרונות גם אלינו למערב. מערך הלחיצות במסאז' התאילנדי ממופה באמצעות קווי "זן" קבועים – שלחלקם יש ממשק גם עם המרידיאנים המוכרים לנו מרפואת המזרח. לחיצות אלה משחררות נקודות כואבות שבהן תקועה אנרגיה, והן מאפשרות זרימה טובה יותר שלה בכל הגוף.

למי הטיפול מתאים?

העיסוי התאילנדי מתאים לכל אדם ובכל מצב. אמנם אופי הטיפול והדינמיקה שלו משתנה ממטופל למטופל, אך במהותו הטיפול זהה ופועל להשגת אותן תוצאות. ניתן להמחיש זאת היטב על ידי המשלת הטיפול לריקוד – שבו  לכל אדם יש סגנון מיוחד משלו ודרך אחרת להביע את תגובותיו למתרחש. העיסויים מתקיימים על מזרון ובבגדים נוחים, ובסופם ניתן להרגיש כיצד הגוף מתמלט בתחושת גמישות, חיוניות ורעננות.