נטורופתיה – שיטה שמחוללת שינוי

צור קשר לאבחון חינם

נטורופתיה שמחוללת שינוי

בשנים האחרונות נודע שמה של הנטורופתיה יותר ויותר כמסוגלת לחולל שינוי בקרב אנשים חולים, בשל השילוב העדין שעליו היא שומרת בין גוף לנפש. הדגש העיקרי בשיטת טיפול זו מושם על הטיפול הטבעי (כפי שנרמז בשמה), והוא יוצא מנקודת הנחה בסיסית לפיה טיפול ראוי חייב להתייחס לכלל המשתנים אצל המטופל: נזקים ומחלות גופניות, מצב רגשי ותחושת חיוניות כללית. כבר בעת העתיקה קבע היפוקרטס, הרופא הראשון, כי "בטבע נמצאים כל המשאבים לרפא מחלות", וזהו בדיוק העקרון המנחה על פיו פועלת הנטורופתיה – אז כמו היום.

האוצרות שאנו מקבלים מהטבע

בין אם נשים לכך לב ובין אם לא, חיינו מוקפים ב"פירות" הניתנים לנו באופן ישיר ולא מתווך מהטבע: החל מהמזון שאנו אוכלים ועד להרגלים היומיומיים הקטנים ביותר שלנו – שמושפעים ממנו כמעט בכל רגע נתון. תפיסה הוליסטית זו רואה בכל מפגש כזה עם הטבע הזדמנות לריפוי ולשיפור אורח החיים, ולפיכך מתמקדת הנטורופתיה בעיקר בתזונה (ותוספי מזון), וכן בצמחי מרפא ושמנים ארומטיים, ואף בטיפולי מגע ובטיפול רוחני ונפשי. הדגש המושם על תזונה דוקא, נובע מההנחה הפשוטה כי זהו המרכיב הישיר והיומיומי ביותר שיש בין הגוף לטבע, ובהתאם לכך יעוצב מצבנו הבריאותי והנפשי.

באילו מצבים מטפלת הנטורופתיה?

באשר לגילם של המטופלים או למצבים אחרים, כדאי לדעת כי אין מגבלות מיוחדות כלשהן והטיפול למעשה מתאים למבוגרים ולילדים כאחד, נשים וגברים. לטיפולים הנטורופתיים מגיעים אנשים הסובלים מקשת נרחבת של בעיות – החל מדלקות שונות, בעיות עיכול ונשימה ומחלות עור, ועד לחוסר איזון הורמונלי או חסרים במערכת הדם. מלבד זאת, ניתן לטפל גם בבעיות השמנה ואף בחולשה, עצב או כאב – בהדרגה על ידי אימוץ אורח חיים בריא והרגלי תזונה נכונים.